גינס בטבע
 
הפורה ביותר
האישה הפורייה ביותר בעולם (ואיני מכיר אותה) לא מגרדת את הקרסוליים של האם הפורייה ביותר בקרב היצורים האחרים על פני כדור הארץ. מדובר במיליון וחצי יצורים המוכרים למדע, מתוכם מספר צאצאי האדם הוא מהנמוכים שיש. ומי שיאן החודש? הפעם יש כמה מנצחים
פרטים נוספים >>
 
הייצור שחי הכי עמוק במעמקים
צללתם פעם? לאיזה עומק הגעתם? 5 מטר? 10 מטר? 30 מטר? 50 מטר? 70 מטר? הצלילה העמוקה ביותר בה לקחתי חלק היתה לעומק של 30 מטר עם ציוד צלילה, קפאתי מקור, האוויר בבלונים נגמר במהירות שיא, ראיתי גם יצורים חיים אבל גם הרבה מאוד חושך ראיתי. בצלילה חופשית שמעתי אנשים המדברים שהגיעו לעומק של 100 מטר – מרשים מאוד. על פי הספרות הצלילה החופשית העמוקה ביותר הגיעה לעומק של 210 מטרים. גם בשבילי, הדבר נראה מאוד מרשים. אבל מה תגידו על צלילות לעומק של 7,000 מטר, או אולי 9,000 מטר או אולי 11,000 מטר מתחת לגובה פני הים. נשמע מוזר? כן. נשמע לא ראלי? כן. אז מה? תאמינו או לא. ישנם יצורים המגיעים לעומקים כאלו.
פרטים נוספים >>
 
היצור עם כמות השיניים הרבה ביותר
אין, אבל אין דבר שאני יותר שונא מטיפול שיניים. הרעש, הריחות וכמבון הכאב גורמים לי כל פעם מחדש לקנא באותם יצורים בעלי השיניים אשר כנראה אינם סובלים מכאבי שיניים. אצלנו, כשאר היונקים, ניתן למצוא את השיניים המפותחות ביותר מבחינה אבולוציונית. אבל מי צריך את האבולוציה הזו עם היא גורמת לכאבי שיניים?
פרטים נוספים >>
 
היצור הזקן ביותר
אנחנו מברכים את קרובני בברכה של עד 120. איני בטוח שאנו באמת מתכוונים שקרובי משפחתנו יגיעו ל- 120 שנים. כיום, ידוע אדם אחד בלבד אשר הגיע לגיל זה. למעשה מדובר על אישה. ז'אן לואיס קלמנט נפטרה בגיל 122 שנים ו- 164 ימים. זיאן לואיס נולדה ב- 1875 ונפטרה ב- 1997.
פרטים נוספים >>
 
שיאנים בדורסים
אין ספק מבין כל סדרות העופות הקיימות כיום על פני כדור הארץ הם אשר מושכים את עיקר תשומת הלב. אז נכון, הם לא הכי גדולים (אבל הם בין הגדולים ביותר). אז נכון שאין הם המשפחה המגוונות ביותר. אז נכון שיש צבעוניים מהם. אז נכון שיש היודעים לשיר טוב מהם. אבל למרות כל זאת, 60% מהמדינות בעולם להם ציפור לאומית בחרו בדורס יום
פרטים נוספים >>
 
המוח הגדול
מה פעמים כבר שמעתם את הקלישאה והויכוח, הגודל כן קובע, הגודל לא קובע, אלף? אלפיים? בטח הרבה יותר. הפעם התשובה היא חד משמעית הגודל לא קובע.
פרטים נוספים >>
 
ציפורניים
איזה מזל שהבת שלי לא תקרא את הכתבה הבאה. כי אם במקרה יתגלגל לידיה מדור זה, חיי יהיו הרבה פחות נוחים. בתור ילדה שמאוד רוצה לגדל ציפורנים, היא אולי תחשוב לשבור את שיא העולם באורך ציפורניים....

פרטים נוספים >>
 
היישנוני ביותר
איזה כיף, הגיע החורף. כשבחוץ קר ורטוב, כמה נעים להתכרבל מתחת לשמיכה, להחזיק כוס תה מהביל ורק לישון, לישון ולישון. בסדר, ישנתם. שעה, שעתיים, ארבע שעות, כמה אפשר? אז זהו, שיש כאלו שיכולים לישון הרבה יותר.

פרטים נוספים >>
 
ההזדווגות הארוכה ביותר
עולם של היצורים החיים מופלא. מבין כל ההרצאות שאני מעביר על עולם החי, יש אחת אשר "לוקחת בגדול". עטלפים? מאוד מעניין, נחשים? מרתק, נדידה? מופלא, אבל, ההרצאה על סיפורם של חיי המין בטבע היא מעל כולם – על כך אין עוררין.
פרטים נוספים >>
 
קרניים
לא מעט בעלי חיים מעוטרים בקרניים על ראשם. לכמה מהם קרניים קצרות ולאחרים ארוכות, יש בעלי חיים עם קרניים חלקות ואחרים עם קרניים משוננות, יש עם ישרות ולאחרים קרניים מסועפות.
פרטים נוספים >>
 
הביס הכואב ביותר
כל מי ש"חטף" ביס מילד, כלב, חתול, סוס, חמור, גמל או כל חיה אחרת יודע שאין הדבר נעים כלל ובעיקר. נשאלת השאלה מאיזו חיה הכי פחות כדאי ל"חטוף" ביס. והתשובה? מהרבה מאוד חיות לא כדאי ל"חטוף" ביס.
פרטים נוספים >>
 
הארסי ביותר!
מי בעל החיים הארסי ביותר? חשבתם שהנחש? תקראו ותיוחכו
פרטים נוספים >>
 
הקטן ביותר!
מי בעל החיים הקטן ביותר? תקראו ותגלו
פרטים נוספים >>
 
העוף השחיין המהיר ביותר
מי העוף השחיין המהיר ביותר? תקראו ותגלו
פרטים נוספים >>
 
טמפרטורת הגוף הנמוכה ביותר
מי בעל בחיים בעלטמפרטורת הגוף הנמוכה ביותר? תקראו ותגלו
פרטים נוספים >>
 
חץ הרעל
לאיזה בעל חיים יש את "חץ הרעל" תקראו ותגלו
פרטים נוספים >>
 
העוף הקטן ביותר
מיהו העוף הקטן ביותר? קראו ותגלו
פרטים נוספים >>
 
 
 

יעוץ סביבתי | טנא - טבע, נוף, אקולוגיה