אני אקולוג וביולוג בעל תואר דוקטור בזואולוגיה במחלקה לאבולוציה, סיסטמטיקה ואקולוגיה (אס"א), המכון למדעי החיים, האוניברסיטה העברית בירושלים. עבודת הדוקטורט שלי כללה בחינה של התנהגות הורית במהלך עונת הקינון אצל הבזים האדומים (לתקציר העבודה לחצו כאן). על עבודתי בשנים האחרונות ניתן למצוא בהמשך (מתחת לתמונה).

בשנים האחרונות אני מחלק את זמני בין מספר תחומים הקשורים כולם לנושא הסביבה:


יעוץ אקולוגי
– במסגרת זו אני עוסק בניהול משאבי טבע. תחת הגדרה זו כלולים עריכת תסקירי השפעה על הסביבה, עריכת סקרים אקולוגים, עריכת סקרים בוטניים, עריכת סקרים זואולוגיים, כתיבת חוות דעת אקולוגיות ועוד. עבודה זו נתמכת בניתוח נתונים ועיצוב של יחידת ממ"ג (לרשימת לקוחות לחצו כאן).


יעוץ סביבתי
– אני עובד במשרד לייעוץ סביבתי אשר חרט על דגלו את המוטו להפוך ערכים סביבתיים לערכים כספיים. במסגרת זו אנו יועצים למספר גופי תעשיה גדולים במשק.


מרצה
– כיום אני מרצה בשתי מכללות. מכללת סמינר הקיבוצים ובמכללת הדסה. בסמינר הקיבוצים אני מרצה בקורס התנהגות בעלי חיים ובמכללת הדסה אני מרצה בשני קורסים העוסקים באקולוגיה למעצבים תעשייתיים.


יעוץ חינוכי
– במסגרת זו אני משלב את הידע בנושא אקולוגיה וסביבה יחד עם היבטים חינוכיים פדגוגיים.


הרצאות
– בשנים האחרונות התמחתי במתן הרצאות בתחומים שונים (לרשימת ההרצאות לחצו כאן). ההרצאות מיועדות לכל הגילאים והן עוסקות במגוון תחומים הקשורים לאקולוגיה וסביבה.


כתיבה
– אני כותב למספר עיתונים כתבות פופולאריות בנושאי אקולוגיה וסביבה (לרשימת הכתבות לחצו כאן).


הדרכה
– התמחתי בהדרכה בדגש אקולוגי בהרי הקצ'קר בטורקיה. מידי שנה אני מדריך בין שלושה לארבעה טיולי ג'יפים לאזור זה (לתמונות מאזור הקצ'קר לחצו כאן).


פרויקט הבז האדום
– מזה חמש שנים, ולאחר סיום עבודת הדוקטורט, החלפתי את תרצה קרן ז"ל, בריכוז ולימוד הפרויקט "באלונה אומרים קן לבזים האדומים". פרויקט חינוכי של בי"ס תל"י אלונה, בו לומדים תלמידי כיתה ה' במהלך שנה שלמה על הבזים האדומים ומדריכים בסופו של דבר סל"ת (סיורים ללא תשלום) על הבזים האדומים (למידע על הבזים האדומים לחצו כאן).

 

 
 

יעוץ סביבתי | טנא - טבע, נוף, אקולוגיה